laupäev, 28. detsember 2013

Aasta kokkuvõte

         2013. aasta oli Tre-le edukas ning pidude poolelt vaadatuna rahvarohke. Kui aasta algusest tulema hakata, siis paukuva pakasega veebruaris toimus traditsioonile sünnipäevatuur Eestimaa ööklubides, millega tähistasime 13. aasta möödumist esimesest peost, mille korraldasime 2000. aasta veebruaris Tre nime alt. Sünnipäevatuur läks edukalt, purustades mitmetes ööklubides senised publikurekordid.  Järgmise, 14. tegevusaasta täitumist tähistame sünnipäevapidudega taas 2014. aasta veebruaris ja kõigil meie sõpradel tasub varsti kodulehele kuupäevi uurima tulla.
Vasakul oleval fotol lõikame ühel sünnipäevapidudest lahti torti, mida kaunistab veel Tre.ee algusaegadest pärinev vana logo, aga lõppenud aastal toimus ka meie uue logo kujundamine ning kasutusele võtmine. Logo valmis Tartus ühe kunstniku töölaual ja kujutab lennuka käekirjaga kirjutatud meie kodulehe aadressi, millele lisandub olenevalt kasutusviisist slogan - "Music, Love & Party". 
Lühidalt emakeeles lahti seletades viitab moto sellele, et Tre.ee tegevus on suuresti seotud muusikaga, tegijad armastavad seda mida nad teevad ja ühtlasi on meie pidude ja tegevusega seoses tekkinud sajad armastuslood, millest mõni ka abiellumise ja lasteni on jõudnud. Kes soovib Tre ajalooga ennast täpsemalt kurssi viia, siis sellest kirjutasin oma eelmises blogipostituses ning samuti on abiks www.tre.ee/meist  leht. Kui lõppevat aastat edasi vaadata, siis suvi algas traditsiooniliselt Lõuna-Eesti Suve avapeoga, mis toimus kolmandat korda ja saab järje ka algaval suvel, seejärel käisime Tõrva Tantsumäel, kus juba kaheksandat korda avasime suve vahva peoga. Tõrva juures olekski sobiv puudutada ühte vana teemat. Palju on küsitud ja räägitud - "Miks Tre teeb sageli pidusid väiksemates Eesti linnades ja maakohtades?", minu vastus sellele on, et Eesti ei ole ainult Tallinn ja on olemas väga mõnusaid peopaiku ja toredaid kohti väljaspool suuremaid linnu, kuhu rahvas hea meelega kokku tuleb ja teisest küljest võttes polegi Eestis "suurlinnu". Muide tegelikult viivad ka suure osa nende "suurlinnade" elanike juured mõne armsa Eesti väikelinna või aleviku juurde.

Igatahes mõnus ja soe suvi jätkus Saaremaa suurima jaanitulega - Mändjala Jaanituli, kus esines legendaarne ansambel Terminaator ning armastatud lauljad Lauris Reiniks ja Luisa Värk. Jaagup Kreem sai mere kohal säranud täiskuust inspiratsiooni ning ronis loo "Kuutõbine" ajal mööda konstruktsioone lava katusele ja laulis loo refrääni sealt (video siit). Bände järel tantsisid tuhanded pidulised varavalgeni otse rannaliival dj-de Sven Arusoo ja Lenny LaVida diskol. Peale jaanipäeva rabasime kõvasti tööd teha ja seejärel avas juuli kolmandal nädalavahetusel, juba kolmandat korda, kaheks päevaks uksed üks Eestimaa suve oodatuim festar, mille kämpingukohad broneeritakse enamasti juba jaanuaris viimseni täis - Saaremaa Rannapidu. Tänavu tõime esmakordselt Eestisse möödunud suve suurima elektroonilise muusika hiti "Get out" remixi autori Keeno UK-st, millega jätkasime traditsiooni tutvustada Rannapeol uusi, tõusvaid tähti. Meenutuseks - aastal 2012 esines Saaremaa Rannapeol samuti alles mõned kuud varem looga "Lähen ja tulen" massikuulsust võitma hakanud bänd Põhja-Tallinn, kelleta praegu Eesti popmuusikat enam ette ei kujutata. Videomeenutus Põhja-Tallinna rajust esinemisest Saaremaa Rannapeol 2011. aastal.

Lõppenud aastal tuli mitmete meie pidudel esinenud artistide poolt jutuks, et Tre peod on kuidagi teistmoodi, rahvas on teistsugune. Sama on aja jooksul maininud ka väga paljud teised nii kodu- kui välismaised artistid, kes meie sündmustel üles astunud. Selle teistsuguse olemise all on silmas peetud just aurat või piduliste meeleolu, mis Tre pidudel valitseb. Tagasisidet, mis artistid publiku poolt saavad ja seda energiat ja siirust millega laval olevaid esinejaid vastu võetakse. Ühe tuntud Eesti bändi liider küsis minu käest möödnud suvel naljaga, et "mida teie pidude publik sööb, et alati selline möll käib?"
Ei osanudki talle muud vastata peale selle, et mulle tundub Tre pidude publik käib pigem artiste kuulamas ja vaatamas, olles osa peost, mitte niivõrd ennast näitamas (nagu on paljude "trendiüritustega" Eestis, mis rõhuvad just välisele kuvandile) ning artistidele lauldakse häbenemata kogu hingest kaasa, mõtlemata sellele mida kõrvalseisja sinust arvab :) (kuna tõnäoliselt on ka tema juba bändiga ühel lainel). Võibolla mängib siin rolli ka Tre algusaastatest saadik valitsenud soov saada publikuga võimalikult täiuslik kontakt, mäletan seda oma dj-na tegutsetud aastatest, et minu kindel soov oli kogu saal "ühele lainele" viia ja ilmselt see ka õnnestus, sest publikut jätkus alati.

Filosofeerimise juurest aga tagasi lõppenud aastasse - Rannapeole järgnes kuuendat aastat toimunud Summerjam, mis leidis aset Türi lauluväljakul ja toimus sel korral terve õhtu kestnud lausvihmas. Seda suurem oli aga minu üllatus, kui hoolimata vihmast kogunes peole arvestatav publikuhulk ning isegi  paduvihmas toimunud vahupeol käis möll kuni peo lõpuminutiteni. Suve lõpetasime Kosel ja Vändras toimunud suve lõpupidudega.

Soovin Tre tiimi nimel kõigile mõnusat aastalõppu ja pidusid ning kohtumiseni uuel aastal!

Siim Pohlak / tre.ee eestvedaja :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar